Absurdalnie wyglądający smartfon Energizer z ogromną baterią

Pojemność baterii to 18 000 mAh, co ma pozwolić na tydzień użytkowania

Pojemność 18 000 mAh możemy skojarzyć w obecnych czasach z powerbankiem i raczej nikt nie spodziewałby się obecnie tak dużego akumulatora w smartfonie. Odmienne zdanie w tej kwestii ma francuska firma Avenir Telecom, która produkuje urządzenia na licencji Energizer. Firma zaprezentowała na targach MWC 2019 absurdalnie wyglądający model Energizer Power Max P18K Pop.

Telefon ma aż 18 mm grubości i wygląda bardziej jak cegła, niż urządzenie, które chcielibyśmy wygodnie użytkować na co dzień. Bardziej moglibyśmy go nazwać powerbankiem z funkcją smartfonu. Producent twierdzi, że pozwoli to na tydzień normalnego działania lub 48 godzin odtwarzania wideo bez przerwy. Obsługuje też szybkie ładowanie, a czas jaki jest potrzebny do pełnego naładowania baterii to osiem godzin. 

Od frontu urządzenie wygląda jak normalny smartfon, ale z boku jest to już bardziej komiczny widok. Energizer Power Max P18K Pop posiada 6.2-calowy ekran LCD z dość cienkimi ramkami. Nie widzimy tam również przedniego aparatu. Urządzenie posiada wyskakujący moduł z dwoma obiektywami do selfie. 

Wewnątrz znajduje się chipset MediaTek, który działa wraz z 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wbudowanej. Na plecach tego monstualnego telefonu znajdują się trzy aparaty . Działa też na Android 9 Pie. Energizer Power Max P18K Pop będzie dostępny w sprzedaży od lata tego roku.

Źródło: The Verge