in

Apple ponownie zastrzega tęczowe logo retro

Apple złożyło wniosek do USPTO (Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych) w sprawie ubiegania się o ponowne zastrzeżenie znaku towarowego dla wycofanego tęczowego nadgryzionego jabłka. Logo charakterystyczne dla produktów takich jak chociażby pierwszy Macintosh zostało wprowadzone w 1977 roku. Jednak w 1997 roku, Steve Jobs zdecydował, że wszystkie nowe produkty będą miały jednokolorowe logo Apple. Trwa to aż do dziś i trudno sobie wyobrazić iPhone’a, czy iPada z kolorowym logo z tyłu urządzenia.

Genezą tego logo jest jednak komputer osobisty Apple II, który mógł wygenerować właśnie kolory zawarte w logo. Tym samym Steve Jobs chciał pokazać jego moc i przewagę nad konkurencją. Apple II jest to przecież urządzenie, które po raz pierwszy pozwoliło odnieść sukces firmie założonej w latach 70. Znak składa się z wzoru jabłka z usuniętym kęsem, z odłączonym zielonym liściem, jabłko podzielone na poziome kolorowe segmenty następujących kolorów (od góry do dołu): zielony, żółty, pomarańczowy, czerwony, fioletowy i niebieski.

Apple ponownie jednak stara się o zastrzeżenie tego znak towarowy w Stanach Zjednoczonych. Wniosek został złożony w grudniu i jest on obecnie rozpatrywany. W nim możemy przeczytać, że Apple chce go używać na czapkach. Jak jednak wiadomo koszulki, czapki oraz innego rodzaju gadżety z tęczowym logo są już sprzedawane w Apple Park. Jednak Apple chce pewnie zastrzec, aby nikt inny nie mógł go wykorzystać bez zgodny lub przygarnąć kolorowe logo na własny użytek.

Źródło: AppleInsider, The Blast

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments