Badania sugerują, że opuszczenie Facebooka powoduje lepsze samopoczucie

Użytkownicy są bardziej zadowoleni i mają więcej czasu na inne czynności

Facebook od pewnego czasu staje się coraz bardziej bezużytecznym miejscem, które nie oferuje już żadnych korzyści. Na tablicach mamy ciągle to samo, a przeglądane głupich memów i powtarzających się treści jest tylko stratą czasu. Dodając do tego jeszcze ostatnie afery związane z bezpieczeństwem i prywatnością, nie wygląda to najlepiej.

Wiele osób sądzi, że opuszczenie sieci społecznościowej powodu lepsze samopoczucie. Są nawet na to dowody, ponieważ naukowcy z New York University i Stanford (PDF) przeprowadzili badania. Wykazały one, że użytkownicy Facebooka byli bardziej zadowoleni z życia po rezygnacji z niego. Dodatkowo byli oni nieco mniej podatni na niepokój, depresję lub odczuwanie samotności. Miesięczny rozbrat z Facebookiem spowodował również, że korzystali oni mniej z innych mediów społecznościowych, a po powrocie również z Facebooka.

Osoby miały więcej czasu na spotkanie z rodziną, znajomymi, czy też inne zajęcia. Ich głowy nie były zajęte przeglądaniem wiadomości i odświeżaniem aplikacji. Oczywiście dla każdego z nas jest to kwestia indywidualna i efekty mogą być inne. Nie wiadomo też, jakie skutki przyniosła by dłuższa lub krótsza przerwa. Badania pochodzą też z 2016 roku, a więc przed wybuchem ostatnich afer.

Źródło: TechCrunch

Artykuł został zobaczony od 31.01.2019 już 181 razy.