Odinstalowanie jednej aplikacji przyspieszy Androida i wydłuży czas pracy baterii o 20 %!

android_bateria1 Jeżeli jesteś użytkownikiem Androida, odinstalowując aplikację Facebook możesz zwiększyć żywotność baterii aż o 20 %. Dodatkowo odinstalowując aplikację z systemu Google możesz zwiększyć szybkość urządzenia aż o 15 procent. Dane pochodzą od Russella Holly, jednego z blogerów, który specjalizuje się w Androidzie oraz użytkownika Reddita o nicku pbrandes_eth.

Aplikacja Facebook zużywa wiele energii nawet gdy jest łączona tylko w tle. Po jej odinstalowaniu system Android zaczyna zużywać znacznie mniej baterii i zaczyna działać sprawniej. Facebook doskonale wie o takiej sytuacji, ponieważ specjalnie dla użytkowników Androida przygotował aplikację Facebook Lite, która jest nieco 'lżejsza’ i nie spowalnia systemu jak pełna wersja.

Przeczytaj także: Folio-alternatywa dla aplikacji Facebooka[ANDROID]" style="text-decoration: underline">oficjalnej aplikacji Facebooka

Jeżeli żywotność baterii jest dla ciebie istotnym czynnikiem to warto zastanowić się nad odinstalowanie lub braku instalacji aplikacji Facebook. W takim przypadku można skorzystać z aplikacji firm trzecich lub przeglądać go w przeglądarce na smartfonie.

Źródło: The Guardian

Wpis został zobaczony od 28.11.2023 już 734 razy.