Szach mat! Zagraj w szachy w Facebook Messenger

Czy wiedziałeś, że możesz zagrać w szachy ze znajomymi w aplikacji Messenger od Facebooka? Jeżeli nie to teraz już wiesz, że możesz rozegrać partyjkę ze znajomym. Wystarczy znaleźć godnego przeciwnika i rzucić mu wyzwania w tę niezwykle wciągającą klasyczną grę strategiczną.

Jedynym minusem szachów w komunikatorze jest to, że nie jest to interaktywna gra, ale można zagrać w nią z kimkolwiek wpisując komendę do rozpoczęcia @fbchess play. Grać można także za pomocą komunikatora na stronie internetowej Facebooka. Po jej wpisaniu wyświetla nam się kolor jakim będziemy się poruszać oraz jakim będzie operował nasz oponent.

Skróty figur:

król – K królowa – Q goniec – B koń – N wieża – R pionek – P

Jak poruszać się po szachownicy? Oto kilka komend, które ułatwią wam start z szachami. Każdy ruch wymaga wpisania właśnie komendy @fbchess przed poleceniem.

@fbchess play z dowolnymi kolorami @fbchess play black/white z wybranym kolorem @fbchess Pe4 – przesuwa pionek na pole E4 @fbchess Nbd2 – przesuwa konia z pola b na pole D2 @fbchess draw claim – remis @fbchess resign -rezygnacja @fbchess stats -statystyki @fbchess continue – kontynuacja niedokończonej rozgrywki Po wielu próba i błędach możesz stać się ekspertem i wyzywać na pojedynek najlepszych wśród znajomych.