OnePlus X otrzymuje OxygenOS 3.1.2 opartą na Androidzie 6.0.1 Marshmallow

oneplusxWspaniała wiadomość dla właścicieli OnePlus X, chiński producent właśnie rozpoczął wypuszczanie OxygenOS 3.1.2 dla tego konkretnego modelu. Wcześniej pisałem o AMA z przedstawicielami OnePlus, którzy poinformowali, że trwają intensywne prace nad Androidem 7.0 Nougat dla OnePlus 3, a aktualizacja Marshmallow trafi na OnePlus X już w przyszłym tygodniu.

Niespodziewanie aktualizacja trafia już na pierwsze urządzenia OnePlus X. Według chińskiej firmy, właściciele OnePlus X z OxygenOS 2.2.3, 3.1.0 i 3.1.1 mogą aktualizować bezpośrednio do 3.1.2, bez konieczności powrotu do poprzedniej wersji. W przypadku, gdy zastanawiasz się, jakie nowe funkcje i ulepszenia dostaniesz, oto niektóre ze zmian, które są już potwierdzone przez OnePlus.

Przede wszystkim OnePlus X dostanie kilka ciekawych ulepszeń launchera jak nowe pakiety ikon czy pasek wyszukiwania Google dostosowany do interfejsu. Dodano również dwie nowe aplikacje OnePlus Music Player i OnePlus Gallery. Oczywiście nie może zabraknąć też natywnych funkcji Androida Marshmallow jak nowe uprawnienia dostępu dla aplikacji.

OnePlus dodało również październikowe poprawki bezpieczeństwa. Oprócz nowych funkcji, aktualizacja powinna również przynieść pewne ogólne polepszenie wydajności systemu i ogólne poprawki błędów. Aktualizacjia OTA (over-the-air) będzie wypuszczana dla właścicieli OnePlus X w etapach, a więc nie każdy dostanie ją w tym samym czasie.

OnePlus potwierdza również problem z aplikacjami Facebook i Messenger wraz z nową aktualizacją. Wydaje się za problem są odpowiedzialne uprawnienia z dostępem do aparatu i będą za każdym razem sypać błędami, jeśli obu nie udzielimy ręcznie zgodę na dostęp do pamięci.

Źródło: PhoneArena, OnePlus

Artykuł został wyświetlony od 13.12.2023 już 138 razy.