14-latek odkrył błąd podsłuchiwania w FaceTime. Apple nie reagowało na ostrzeżenia

Apple wyłączyło usługę i chce wprowadzić poprawkę jeszcze w tym tygodniu

Od wczoraj większość technologicznych portali mówi o błędzie FaceTime, który pojawił się wraz a aktualizacją iOS 12.1. Nowa wersja systemu dała możliwość wykonywania czatów grupowych z 32 osobami na raz. Jednak pojawił się błąd, który po dodaniu własnego numeru do tej konwersacji, pozwala podsłuchać osobę po drugiej stronie słuchawki. Apple po fali powiadomień wyłączyło funkcję całkowicie i planuje wydać poprawkę jeszcze w tym tygodniu.

Wczoraj pisaliśmy też, że jeden z użytkowników powiadomił już Apple o tym błędzie ponad tydzień temu. Teraz, The Wall Street Journal mówi, że odkrył go czternastoletni licealista z Arizony. Grant odkrył błąd podczas konfigurowania grupowego czatu FaceTime ze znajomymi, zanim rozpoczęli sesję gry Fortnite. Usłyszał on swoich znajomych, zanim zdążyli odebrać połączenie.

Grant Thompson i jego mama zgłaszali problem już 20 stycznia, ale nikt z supportu Apple na to nie reagował. Dodawali oni też w tym czasie posty na Twitterze oraz na Facebooku. Jak mówi Pani Thomspon, próbowała każdej metody, aby powiadomić Apple. Wysłali oni tweet, który jednak został już usunięty…

21 stycznia wysłali też tego tweeta do Tima Cooka, ale nikt nie zareagował. Michele Thompson wraz ze swoim adwokatem przesłała swoje zgłoszenie faksem do Apple. Dopiero ta próba spowodowała, że ktoś z działu obsługi do niej oddzwonił. Przedstawiciel firmy oświadczył jednak, że mama Granta nie jest programistą i nie może nic w tej kwestii pomóc.

Postanowiła jednak zarejestrowała się jako programista, aby zgłosić ten problem. Miała nadzieje, że uzyska, wraz z synem korzyści z tego tytułu. Apple bowiem płaci programistom, którzy odkryli poważne błędy i luki w oprogramowaniu. Wysłała więc w zeszły piątek e-mail z opisem problemu i filmem na YouTube, który pokazuje jak można podsłuchać kogoś za pomocą FaceTime.

Nie jest więc pewne, czy otrzyma ona nagrodę. Nie wiadomo w jaki sposób Apple odkryło błąd, ponieważ nie dostała żadnej odpowiedzi.

Wpis został zobaczony od 30.01.2019 już 148 razy.