Wygląda na to, że Touch ID powróci do iPhone’ów

Ostatnie telefonu Apple posiadały tylko Face ID, ale wygląda na to, że wkrótce się to zmieni

Touch ID, czyli czytnik linii papilarnych zniknął z iPhone’ów w ubiegłym roku. Jednak został już wykluczony w modelu iPhone X, gdzie zastąpił go system rozpoznawania twarzy Face ID. Już od pewnego czasu pojawiały się plotki, że Touch ID może powrócić do telefonów Apple.
Nie będzie to jednak ten sam czytnik, który znajdował się na dolnej ramce przedniego panelu. Tym razem ma on się znaleźć pod ekranem, czyli będzie to rozwiązanie znane z innych urządzeń z Androidem.
Nie nastąpi to jednak jeszcze w tym roku. Znany analityk Min-Chi Kuo w swoim dzisiejszym oświadczeniu ogłosił, że Apple zamierza ponownie zastosować skaner linii papilarnych w iPhone XII, który ma pojawić się w 2021 roku.
Oczywiście nie oznacza to, że w nowych telefonach Apple nie będzie już Face ID. Dodatkowy skaner biometryczny będzie dodatkową opcją zabezpieczenia. Obecnie technologiczny gigant musi uporać się z kilkoma problemami dotyczącymi nowego rodzaju Touch ID. Są to m. in. zużycie energii, dostosowanie obszaru roboczego, czy też szybkość działania.

Artykuł został wyświetlony od 05.08.2019 już 186 razy.