Vivo wyda jako pierwsze telefon z optycznym skanerem linii papilarnych?

Od kilku już miesięcy mówi się, że Apple oraz Samsung przygotowują smartfony ze skanerem linii papilarnych osadzony bezpośrednio pod wyświetlaczem. Plotki mówiły, że może to już być w przypadku Galaxy S8 i Galaxy S8+, ale tak się jednak nie stało. Teraz mówi się, że możemy zobaczyć takie rozwiązanie w przypadku Galaxy Note 8 oraz iPhone 8 od Apple. Bliżej jest jednak rocznicowemu iPhone’owi do Touch ID osadzonego pod ekranem, ponieważ Note 8 może mieć skaner linii papilarnych umieszczony z tyłu, obok aparatu.

Jesienią ubiegłego roku mówiło się, że Xiaomi może być pierwszym producentem, któy zdecyduje się na taki manewr w przypadku Mi 5S, ale jednak nie doczekaliśmy się tego. Najnowsze plotki donoszą, że to inny chiński producent, jakim jest Vivo może być pierwszy. Jak wynika z wideo, które wyciekło i poniższego zrzutu ekranu, firma posiada już prototyp urządzenia z takim właśnie skanerem.

Raport z Chin wskazuje, że nowy smartfon z tego rodzaju czytnikiem biometrycznym może pojawić się na rynku już 28 czerwca. Kolejnym może być właśnie iPhone 8, który pojawi się we wrześniu tego roku. Raczej nie należy oczekiwać, że zobaczymy go w Note8, bo do jego premiery pozostały około dwa miesiące i Samsung prawdopodobnie musiał z tego zrezygnować, aby dostarczyć tylko sprawdzone rozwiązania.

Źródło: GizChina

Artykuł został wyświetlony od 24.11.2023 już 424 razy.