Samsung Galaxy S8/S8+ z rekordem przedsprzedaży w Korei Południowej

Co by nie mówić o smartfonie Samsung Galaxy Note 7 to był on bardzo dobrym urządzeniem. W okresie przedsprzedaży cieszył się on ogromną popularnością, w rodzimym kraju firmy Samsung. Wtedy w Korei Południowej pobity został rekord zamówień, ale według najnowszych informacji z branży, rekord został właśnie pobity.

Zaledwie dwa dni po rozpoczęciu przedsprzedaży, czyli w niedzielę sprzedano ponad 550 000 sztuk Galaxy S8 i Galaxy S8 +. Oznacza to, że poprawiono rekord Galaxy Note 7 o 150 tysięcy jednostek i jest to ponad 5 razy lepszy wynik niż ten, który należał do Galaxy S7.

Jest to efektem zapotrzebowania na nowe urządzenia, kiedy to kolejny flagowiec Samsunga pojawia się tak na prawdę po ponad roku (nie licząc oczywiście Note 7). Ma to też związek ze wzmożoną kampanią marketingową Samsunga oraz operatorów w Korei Południowej.

Oczywiście dotyczy to wyłącznie ojczystego rynku, ale możemy spodziewać się, że Galaxy S8 i Galaxy S8+ również w zachodnich krajach będzie bardzo popularny. Na półki, nowy flagowiec trafi 21 kwietnia.

Źródło: BusinessKorea, SamMobile

Wpis został zobaczony od 21.06.2023 już 630 razy.