6-calowy LG V30 z imponującym podwójnym aparatem

Firma LG zaprezentowała dziś oficjalnie swój kolejny flagowy smartfon, którym jest LG V30. Jego wygląd oraz specyfikację znaliśmy już od kilku tygodni, ale wszystko musiało zostać jeszcze potwierdzone na konferencji koreańskiego producenta. Inaczej niż jego poprzednicy, nie ma on dodatkowego ekranu, a jedynie jeden wyświetlacz OLED. Głównym bohaterem jest tu jednak podwójny aparat, który może imponować.

LG już wcześniej zapowiedziało jak będą wyglądać oba aparaty. Pierwszy z nich ma najjaśniejszy obiektyw jaki możemy zobaczyć w telefonie i posiada przesłonę f /1.6. Podobne wrażenie może robić szerokokątny aparat z przesłoną f/1.9, który jest szerszy niż f/2.4 w LG V20 i G6.

LG V30 posiada 6-calowy ekran P-OLED, który obejmuje aż 82 % całego ciała urządzenia. Obsługuje on funkcje HDR10 oraz Always On Display. Zamiast drugiego ekranu jak w V20 czy V10 jest wirtualny pasek z narzędziami. Ekran ma proporcje 18:9.

Nowy flagowy fablet od LG napędzany jest przez najlepszy obecnie chipset Snapdragon 835 przy współpracy z 4 GB pamięci RAM. Do wybory jest 64 GB lub 128 GB pojemności wbudowanej telefonu.

Zmiany zachodzą również w kwestii baterii, a raczej sposobu jej umieszczenia. Poprzednik, czyli LG V20 miał zdejmowaną tylną klapkę, co pozwalało na wyjęcie akumulatora. W przypadku V30, bateria o pojemności 3300 mAh jest niewymienialna. Urządzenie wspiera też ładowanie bezprzewodowe i oferuje szybkie ładowanie przez port USB-C.

Seria V wyróżniała się też wytrzymałością, którą zapewniał certyfikat wojskowy MIL-STD. Oczywiście doświadczymy tego w przypadku V30, a oprócz tego posiada on IP68, który ma zapewnić ochronę przez wodą i kurzem.

Telefon posiada gniazdo słuchawkowe 3.5 mm i jest wyposażony w QuadDAC. Funkcja może nie być dostępna w różnych regionach (jak w LG G6), to samo może dotyczy słuchawek B&O.

https://www.youtube.com/watch?v=r8raNCyMAeY

News został wyświetlony od 19.10.2023 już 424 razy.