Analityk: Dni numerów komórkowych są policzone. Zastąpią je popularne komunikatory

Whatsapp, Facebook Messenger, Hangouts, Duo, Skype czy iMessage (FaceTime) to najpopularniejsze aplikacji, które pozwalają na komunikowanie się ze znajomymi w niezwykle prosty sposób. Dotyczy to zarówno wiadomości tekstowych jak i rozmów audio czy wideo. Analityk Oppenheimer, Tim Horan uważa, że ludzie znacznie częściej wykorzystują do komunikacji wspomniane aplikacji, niż tradycyjne formy, w których potrzebny jest numer komórkowy. Trudno się z nim nie zgodzić, choć niektóre z tych aplikacji wykorzystują właśnie tradycyjne numery telefonów.

Horan uważa, że powstanie nowych graczy wymusi na rynku zastąpienie numerów telefonów przez profile i nazwy, które oferują już m. in. Facebook Messenger czy Skype. Oczywiście jest to na niekorzyść firm telekomunikacyjnych, którzy będą musieli znacznie zmieniać swój model biznesowy wraz z rozwojem tego trendu.

Według niego Amazon również szykuje się na zmiany, które czekają ten rynek. Podobno amerykański gigant planuje wprowadzenie ujednoliconej platformy komunikacyjnej.

Źródło: GizmoChina

Wpis został zobaczony od 04.07.2023 już 317 razy.