Android Oreo trafi na HTC U11, HTC U Ultra oraz HTC 10

Po ogłoszeniu nowego systemu Google, którym jest Android Oreo, zapewne wiele osób zastanawia się czy i kiedy będą mogli go pobrać na swoje urządzenia. Możemy być niemal pewni, że aktualizacje otrzymają wszystkie flagowe smartfony i tablety z tego roku jak Galaxy S8, S8+, LG G6, OnePlus 5 czy też Galaxy Note 8 oraz LG V30, Nokia 8. Nie wiadomo co z urządzeniami klasy średniej, ale spora część powinna też otrzymać możliwość pobrania najnowszej wersji Androida. Będzie to też dotyczyło ubiegłorocznych flagowców jak Samsung Galaxy S7, Galaxy S7 edge czy LG G5.

Tweet amerykańskiego oddziału HTC głosi, że Android 8.0 Oreo trafi również na HTC U11, HTC U Ultra i HTC 10. Nic dziwnego w kwestii HTC U11, który jest flagowce z tego roku oraz HTC U Ultra, który pojawił się na początku 2017 roku. Również nie powinno to to dziwić jeśli chodzi o HTC 10, który też jest flagowcem z 2016 roku.

Ogłoszenie mówi również o tym, że wkrótce poznamy także inne urządzenia, które otrzymają aktualizację Android Oreo. Jakiś czas temu mogliśmy także dowiedzieć się, że HTC U11 otrzyma Androida O oraz Android P. Prezes oddziału mobilnego HTC, Chailin Chang powiedział również, że wsparcie może zostać rozszerzone do trzech kolejnych wersji systemu. Będzie to zależne od od wymagań sprzętowych i programowych wersji, aby przynieść konsumentom korzyści.

Źródło: PhoneArena