Bluetooth i Wi-Fi nie są całkowicie wyłączone w Centrum sterowania w iOS 11

Coraz większa liczba osób zauważa i zgłasza „problem” z wyłączaniem funkcji Wi-Fi i Bluetooth za pośrednictwem Centrum sterowania w systemie iOS 11. Do całkowitego ich wyłączenia należy przejść dopiero do Ustawień. Po wyłączeniu tych opcji w Centrum sterowania, nasz iPhone lub iPad odłączy się natychmiast jedynie od sieci Wi-Fi, z którą jesteśmy połączeni obecnie lub odłączy wszelkie akcesoria Bluetooth. Oba typy łączności będą jednak nadal dostępne dla funkcji tj. AirDrop, AirPlay, Apple Pencil, Apple Watch.

Apple doskonale o tym wie i wyjaśnia jak całkowicie wyłączyć Wi-Fi oraz Bluetooth na swojej stronie wsparcia technicznego. Po wyłączeniu Wi-Fi w Centrum sterowania nie może ono jednak połączyć się z innymi pobliskim sieciami. Apple na swojej stronie radzi: Włączysz Wi-Fi w centrum sterowania. Połączysz się z siecią Wi-Fi na ekranie Ustawienia > Wi-Fi. Przejdziesz lub pojedziesz do nowego miejsca. Jest godzina 5 rano czasu lokalnego. Uruchomisz ponownie urządzenie. Bluetooth też zostaje wyłączone w Centrum sterowania, a po wykonaniu tych czynności można znów połączyć z innymi akcesoriami: Włączysz Bluetooth w centrum sterowania. Połączysz się z akcesorium Bluetooth na ekranie Ustawienia > Bluetooth. Jest godzina 5 rano czasu lokalnego. Uruchomisz ponownie urządzenie.

Jeśli chcesz całkowicie wyłączyć Bluetooth i Wi-Fi musisz tego dokonać w Ustawieniach. Jest to może bardziej skomplikowane i trzeba wykonać więcej kroków, ale ma to też swój sens, ale niektóre usługi w przypadku naszych urządzeń nadal działały bez problemu.

Źródło: Apple, MacRumors