Nagrywanie ekranu iPhone oraz iPada wreszcie w iOS 11

Wreszcie, iOS 11 jest pierwszym systemem mobilnym Apple, który pozwoli na natywne nagrywanie ekranu urządzenia. Umożliwi to nagrywanie przewodników dla rodziny lub znajomych, a przede wszystkim robienie tego przez strony takie jak nasza. Umożliwi to również nagrywanie osiągnięć w grach lub pokazywanie nowych funkcji w aplikacjach.

Jest to niezwykle proste, aby nagrać swój ekran w iPadzie lub w iPhonie. Oczywiście funkcja może zmienić się nieco przez wszystkie wersje beta systemu iOS 11 i może wyglądać też inaczej w ostatecznym wydaniu, które wydane zostanie jesienią.

Po pierwsze należy przejść do Ustawień, a potem do Centrum sterowania. Tam kliknąć „Screen Recording” lub po polsku „Nagrywanie ekranu”. Następnie upewnić się, że opcja została włączona i ikona pojawi się w Centrum sterowania. Do rozpoczęcia nagrywania należy wcisnąć ikonę z okręgiem i kołem w nim. Na górze pojawi się niebieski pasek z informacją o nagrywaniu oraz czasem. Naciśnięcie w pasek, spowoduje zatrzymanie nagrywania.

Wideo zostanie zapisane w formacie MP4, przy 45 klatkach na sekundę oraz rozdzielczości 900 x 1600 pikseli.

Źródło: PhoneArena