Xiaomi podobno planuje tworzenie własnych chipsetów

Wygląda na to, Xiaomi może wkrótce zacząć produkować swoje własne procesory. Według najnowszego raportu The Wall Street Journal, chiński firma planuje zaprzestać wykorzystywania chipsetów Qualcomm, który jest obecnie głównym ich dostawcą. Dzieki takiemu ruchowi, Xiaomi dołączy do największych graczy, którzy również tworzą własne chipsety, a są to firmy Apple, Samsung czy Huawei.

Podobno planują oni ogłosić swój własny układ jeszcze w tym miesiącu, a jego nazwa kodowa brzmi Pinecone. Wiemy, że nie nastąpi to na targach MWC 2017, gdzie Xiaomi tym razem nie organizuje swojej konferencji. Chińczycy jednak planują wydanie swojego flagowego Xiaomi Mi 6, który może zadebiutować w marcu i właśnie zostać wyposażony w chipset Pinecone.

Obecnie wszystkie najważniejsze smartfony napędzane są przez chipsety Qualcomm, a część z nich przez te od MediaTek. Najwyraźniej Xiaomi chce ograniczyć udział układów amerykańskiej firmy na rzecz własnych. Oczywiście nie zdecydują się oni od razu na całkowitą rezygnacje dla wszystkich nadchodzących modeli. Produkcją chipsetów miałaby się zająć zależna firma Beijing Pinecone Electronics.

Źródło: WSJ