in

HTC podobno chce licencjonować urządzenia pod swoją marką

Bez wątpienia jest to wynikiem obecnej sytuacji na rynku mobilnym

HTC jest jedną z tych firm, które mimo tworzenia świetnych urządzeń, nie radzi sobie najlepiej na rynku mobilnym. Najnowszy raport twierdzi, że może to zwiastować ogromne zmiany i skończyć podobnie do marki BlackBerry.

Podobno włodarze tajwańskiej firmy prowadzą rozmowy z indyjskimi producentami Micromax, Lava i Karbonn w sprawie ewentualnego podpisania umowy licencyjnej. Pozwoli to na tzw. outsourcing, czyli wydzielenie struktur przedsiębiorstwa w celu obniżenia kosztów, w tym przypadku produkcji.

HTC na mocy takiej umowy, udzieli danej firmie licencji, która pozwoli na produkcję urządzeń z logiem HTC, a Tajwańczycy otrzymają prowizję za każdy sprzedany telefon. Możemy przypuszczać jednak, że za projekt nadal będą odpowiedzialni inżynierowie HTC. Na chwile obecną nie znamy żadnych szczegółów potencjalnej umowy.

Patrząc na to, że za produkcję mają odpowiadać firmy z Indii, możemy być niemalże pewni, iż większość z nich będą to smartfony ze średniej półki cenowej. Licencjonowane urządzenia HTC będą musiały się jednak zmierzyć z silną konkurencją od Xiaomi, Samsunga oraz kilku innych chińskich producentów.

HTC ostatecznie mogłoby się skupić na działaniach wokół technologii wirtualnej rzeczywistości.

Źródło: PhoneArena

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments