Hugo Barra torturuje Xiaomi Redmi Note 3 w teście wytrzymałości

Hugo Barra i Jai Mani z Xiaomi postanowili wziąć w obroty Redmi Note 3. Oczywiście chcą oni zademonstrować wytrzymałość użytych materiałów do produkcji urządzenia. Wielu fanów Xiaomi miało wątpliwości wobec wytrzymałości ekranu po tym gdy dowiedzieli się, że w Redmi Note 3 nie zastosowano Gorilla Glass. Na tym filmiku możemy zobaczyć, że tajemnicze szkło jest równie wytrzymałe.

Wytrzymałość ekranu jest zazwyczaj mierzona przez test twardości Vickersa. W tym teście szkło wyświetlacza Redmi Note 3 osiąga wynik 649 – 670 kgf/mm2 (kilogramy siły na milimetr kwadratowy). Dla porównania, Gorilla Glass 4 osiąga tylko wynik 596 kG / mm2 w teście twardość Vickersa.

Powodem tego, że szkło osiąga wynik w zakresie 649 – 670 kgf/mm2 jest zastosowanie szkieł od kilku różnych dostawców. Barra zaznacza również, że dolna granica jest nadal większa od powszechnie używanego szkła od Corning. Może to też wyjaśniać, że Xiaomi nie używa konkretnej nazwy dla szkieł ochronnych od różnych dostawców.

W filmie zobaczymy kilka fajnych prób jak test zarysowania kilkoma przedmiotami, przejazd Hoverboardem, upuszczenie hantli, aż w końcu przejazd samochodem po Redmi Note 3. Wszystkie te próby telefon przetrwał praktycznie bez szwanku.