Test wytrzymałości Google Pixel [WIDEO]

Najświeższy flagowy smartfon, czyli Google Pixel został poddany torturom, w klasycznym teście na kanale JerryRigEverythings. Pod lupę wzięty został smartfon w kolorze Very Blue, który będzie limitowaną wersją. W Pixel oraz Pixel XL zobaczymy na ekranie szkło ochronne Gorilla Glass 4, które jednak nie zobaczymy na tylnym panelu. Jest on w stanie wytrzymać zarysowania materiałami o twardości 5-6 według skali Mohsa (jak większość urządzeń).

Oznacza to, że ekran wytrzyma wielokrotne starcie z kluczami w kieszeni, inaczej może być w przypadku tylnego panelu. Pozostała część obudowy wykonana jest z aluminium i jest w miarę odporna na drobne zarysowania, ale głębsze zarysowania mogą pozostawić permanentne ślady. Również tyczy się to aluminiowych przycisków. Skaner linii papilarnych jest pokryty gumą, która daje się łatwo zeskrobać, jednak sam skaner nadal działa.

Niestety ochrona głośnika wykonana jest z tkaniny, a nie jak w większości przypadków z metalu lub plastiku. Może ona być łatwo przebita przez ostrzejszy przedmiot, np. podczas czyszczenia.

W teście wyginania Google Pixel daje radę i odkształcenia mimo silnego nacisku nie są zbyt duże.