Google Pixel 2 pierwszymi smartfonami z chipsetem Snapdragon 836

W ciągu najbliższych miesięcy czeka nas kilka premier, które znacząco wpłyną na rynek mobilny. Pierwszą z nich jest prezentacja flagowego fabletu Samsung Galaxy Note 8, drugą oczywiście premierą nowej generacji iPhone’ów, a trzecią debiut Google Pixel 2. Każdy z nich przyniesie ze sobą coś dobrego, ale najmniej wiemy na razie o 2. generacji smartfonów Pixel, które też zobaczymy najpóźniej. Najnowsze plotki mówią, że to właśnie te urządzenia zostaną jako pierwsze wyposażone w chipset Qualcomm Snapdragon 836.

Fudzilla twierdzi, że informacje pochodzą ze źródła branżowego i to właśnie smartfony Google dostaną właśnie nowy chipset. Wcześniej mówiono, że Galaxy Note 8 mieć pod maską chipset Snapdragon 836. Jednak fablet zostanie wyposażony w poprzednią wersję lub Exynos 8895, w zależności od regionu.

Nowy układ, Snapdragon 836 będzie o 10% szybszy od poprzednika. Bardzo możliwe, że jeszcze w tym roku zobaczymy go również w urządzeniach Xiaomi i OnePlus. Snapdragon 836 będzie też mniejszy oraz zapewni poprawę w przypadku aparatu. Poprawie ulegnie także procesor graficzny, a także kwestia oszczędności energii.

Źródło: Fudzilla, PhoneArena

Wpis został wyświetlony od 18.12.2023 już 726 razy.