Nexus 6 wymaga przejścia z Android 7.1.1 na poprzednią wersję, czyli Android 7.0

Ostatni powstało wiele zamieszania wokół marcowej aktualizacji zabezpieczeń, która „wykrzaczyła” działanie Android Pay na smartfonie Nexus 6. Google oczywiście przyznało się do wystąpienia błędu oraz zapewniło, że przyjrzy się sprawie. Wydaje się, że firma nie była w stanie znaleźć prostego rozwiązania tego problemu, ponieważ użytkownicy Nexusów 6 otrzymują powiadomienia o konieczności zmiany systemu Android 7.1.1 Nougat i powrotu do wersji Android 7.0. Nexus 6 jest smartfonem, któy nie otrzyma w przyszłości już aktualizacji, wiec Nougat jest jego ostatnim większym wydaniem.

Powrót do starczej wersji jest jedynym gwarantem otrzymania przyszłych aktualizacji w formie OTA dla posiadaczy Nexusa 6. Nawet po downgradzie mogą występować problemy, ale rzecznik Google mówi, że przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych powinno pomóc. Oto jego oficjalny komunikat, który został umieszczony na portalu Reddit:

„Hey All, There was a recent OTA update for Android 7.0 that is causing confusion for some Nexus 6 users. For those of you that want to guarantee future OTA updates, you will need to get back on the 7.0 supported track. If you are experiencing issues after accepting the 7.0 update, please factory reset your device to help resolve any problems. For any Nexus 6 users that want to continue flashing/sideloading future builds, you can stay on 7.1.1 and continue to do so. Hope this clarifies! Nexus Community Manager.”

Źródło: GSMArena, AP, Reddit

News został wyświetlony od 04.02.2023 już 659 razy.