Czy wiesz ile smartfon z Androidem zostało wydanych w ubiegłym roku? Oto odpowiedź

Jeśli pomyślisz o urządzeniach z systemem Android od razu na myśl przychodzą ci zapewne takie smartfony jak seria Samsung Galaxy, LG, HTC czy Sony Xperia lub Huawei. Jeżeli pomyślimy o nowych azjatyckich markach, które zaczynają dopiero zdobywać serca użytkowników z Europy i USA to dojdzie kilka ciekawych propozycji. Mówimy tu np. o Xiaomi, Oppo, Meizu, LeEco (LeTV) lub vivo.

Mogłoby się wydawać, że ilość smartfonów wydajnych przez 12 miesięcy 2015 roku będzie liczona raczej w dziesiątkach, a nie setkach. Rzeczywistość okazuje się jednak inna. Okazuje się jednak, że było ich wiele więcej, niż te o których moglibyśmy wiedzieć, a nawet posiadać. Google liczy, że ponad 600 różnych telefonów z Androidem zostało wprowadzonych na rynek w zeszłym roku.

Przyznajcie, że was również zaskoczyła tak ogromna liczba. Pokazuje to tylko jak ogromnym i zróżnicowanym środowiskiem jest Android. Mamy do wybory wysokiej klasy urządzenia oraz budżetowe jednostki, które również odgrywają swoją rolę w tym świecie. To jest właśnie piękno Androida.