Microsoft podobno chce sprzedać markę Nokia Foxconn’owi

nokia_logoWedług plotek z Chiny, po sprzedaży tylko 15 mln telefonów w pierwszym kwartale tego roku, Microsoft chce zamknąć oddział mobilny i sprzedać prawa do nazwy Nokia największemu na świecie producentowi podzespołów jakim jest Foxconn. Zgodnie z warunkami umowy z 2014 roku, Microsoft nabył prawa do nazwy urządzeń i usług, której może używać do 2024 roku.

Jeżeli zgłębimy się w temat może wydawać się to bardzo prawdopodobne, ponieważ od pewnego czasu krążą plotki, że firma planuje wprowadzić nową serię telefonów o nazwie Surface, która ma zadebiutować w przyszłym roku. Tym samym oznaczałoby to zamknięcie oddziału Microsoft Mobile (który produkuje telefony Lumia), a część pracowników zostałaby przeniesiona do zespołu Surface. Wiązałoby się to również ze zwolnieniami aż 50 % pracowników.

Jak możemy zauważyć już od jakiegoś czasu, Microsoft zarabia więcej na licencjonowaniu swoich patentów na Androida niż ze sprzedaży swoich własnych telefonów z systemem Windows. Ale sukces tabletów Surface Pro może dawać nadzieję, że Panos Panay i jego zespół będzie w stanie wymyślić coś innowacyjnego, co przyciągnie wielu ludzi.

Źródło: MSPoweruser

News został zobaczony od 06.11.2023 już 972 razy.