Microsoft pracuje nad urządzeniem z Windows 10 Mobile

Wygląda na to, że Microsoft obecnie testuje telefon (lub nie) z systemem Windows 10 Mobile. Brad Sams, redaktor naczelny portalu Thurrott.com mówi, że prototyp urządzenia jest teraz badany w głównej siedzibie firmy. Sams nie podaje żadnych szczegółów na jego temat, a nawet nie jest do końca pewien, czy jest to smartfon, czy też tablet. Są jednak źródła, które mówią, że jest to telefon, ponieważ Microsoft musi uzupełnić lukę w swoim portfolio.

Od razu na myśl przychodzi, że może to być długo oczekiwany Surface Phone. Tu warto jednak zauważyć, że Sams stanowczo mówi o tym, że urządzenie nie jest przygotowywane przez oddział Surface. Dodaje, że zespół odpowiedzialny za tworzenie tego urządzenia kierowany jest przez Alexa Kipmana, a więc bardzo ważnego członka Microsoft HoloLens. Może dawać to wskazówkę, że firma będzie chciała kłaść duży nacisk na AR i VR.

Microsoft zapewne chce dostarczyć urządzenie najwyższej klasy i efektem tego może być system Windows 10 oparty na architekturze ARM. Raporty mówią, że może to być oparte na CShell, ale obecnie są to tylko przypuszczenia. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu pojawiały się plotki, że Microsoft wyda w 2017 roku Surface Phone, ale teraz robi się to mało prawdopodobne. Bardziej realnym terminem jest 2018 rok.

Źródło: Softpedia, PhoneArena