in ,

Microsoft wyda 3 smartfony Surface w 2017 roku

Już kilka miesięcy temu pojawiły się oznaki tego, że Microsoft przygotowuje nową linię smartfonów, która zastąpi dotychczasową Lumię. Miałaby ona nosić taką samą nazwę jak tablety spod szyldu spółki z Redmond, czyli Surface. Pojawiały się również plotki, że nowe urządzenie z tej serii może pojawić się w lutym tego roku, a następne dwa w kolejnych miesiącach 2016 roku. Jak mogliśmy się ostatnio dowiedzieć Microsoft nie jest zainteresowany rynkiem smartfonów, więc byłoby to niemałe zaskoczenie.

Patrząc na sukces hybrydowych tabletów z linii Surfacec być może Microsoft chce doskonale dopracować również smartfony i z tego względu premiera została przesunięta na przyszły rok. Według doniesień portalu Windows Central to właśnie 2017 rok będzie początkiem Sufrace Phone, kiedy to firma wprowadzi na rynek trzy nowe urządzenia.

Mogłoby to oznaczać koniec Lumii, którą to Microsoft nabył wraz z usługami w 2013 roku od Nokii. Mają być to również smartfony w trzech różnych klasach, a jeden z nich byłby skierowany do przedsiębiorców. Podążając tym tokiem myślenia wygląda na to, że Microsoft chce dać sobie czas w celu dopracowania systemu Windows 10 Mobile.

Rodzi się jednak czy nie jest to za późno na zawojowanie rynku przy tak dużej konkurencji?

Źródło: WC, Behance

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments