Wkrótce w aplikacji Facebook Messenger zobaczysz reklamy

O reklamach i promowanym kontencie w aplikacji Facebook Messenger mówi się już od bardzo dawna. Teraz jednak pojawił się informacje, że reklamy mogą stać się rzeczywistością w ciągu najbliższych miesięcy. Wszystko to przez to, że Facebook rozszerza testy programu reklamowego na całym świecie. Wcześniej odbywały się one wyłącznie w Tajlandii oraz Australii. Niewielka liczba użytkowników na całym świecie zacznie zauważać reklamy pod koniec lipca, a stopniowo będą one pojawiać się u większej liczby osób.

Poza monetyzacją i rozpoczęciu zarabiania przez komunikator, reklamy w Messengerze mają pomóc użytkownikom odkrywać marki i firmy powiązane z ich zainteresowaniami. Po zakończeniu testów, każdy reklamodawca na świecie będzie miał możliwość kupowania przestrzeni reklamowej w aplikacji Messenger, a więc będą one dostosowane do każdego regionu.

Same reklamy nie będą jakieś wyjątkowe i kliknięcie w jedną z nich zaprowadzi nas do strony reklamowanego produktu. Pojawi się też inna forma promowania marek, gdzie po kliknięciu w odpowiedni przycisk przeniesie nas do konwersacji z reklamodawcą. Firmy będą mogły wysyłać później nam promowane wiadomości, ale oczywiście wcześniej będziemy musieli zainicjować rozmowę i wyrazić zgodę na ich otrzymywanie. W każdym momencie można je zablokować.

Reklamy oczywiście będą wyświetlane tylko na ekranie głównym i nie zobaczymy ich w oknie rozmowy. Ponadto użytkownicy będą mieli możliwość ukrycia i zgłaszania niektórych reklam.

Źródło: Facebook, Digital Trends