Uber wprowadza komunikator w swojej aplikacji

Uber to aplikacja, której nie trzeba nikomu przedstawiać, ponieważ zna ją prawie każdy ze względu na spore zamieszanie jakie wywołuje w naszym kraju. Obecnie działa w kilku największych miastach i wygląda na to, że nie będzie zwalniać tempa, a liczba klientów będzie cały czas rosła.

Kolejną ciekawą funkcją w aplikacji do zamawiania przejazdów jest wewnętrzny komunikator, który umożliwia rozmowę między pasażerem, a kierowcą, który będzie realizował przejazd. Uber postanowił wprowadzić nową formę komunikacji twierdząc, że dotychczasowe wysyłanie wiadomości SMS mogło być często przeoczone przez obie strony. Mogło to powodować wiele nieporozumień i wydłużyć czas realizacji usługi i sfrustrowanie. Pisanie SMS-ów przez kierowcę podczas jazdy stwarza też zagrożenie na drodze.

Pasażer w prosty i czytelny sposób będzie mógł wysłać swoją dokładną lokalizację, a kierowca odpowie w bezpieczny sposób jedną z ikon, które dostępne będą w aplikacji Uber. Nowa funkcja będzie wdrażana przez najbliższe tygodnie, a więc możemy spodziewać się, że wkrótce trafi również do Polski.

Źródło: WM