Wiadomości SMS w aplikacji Facebook Messenger!

messenger_sms_logoDziś Facebook Messenger dla Androida otrzymał dodatkową funkcję – obsługę wiadomości SMS. Będziesz w stanie wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe SMS w aplikacji, pod warunkiem, że najpierw ustawisz ją jako domyślną dla SMS. Jeżeli tylko tego dokonasz w łatwy sposób będziesz w stanie rozróżnić wiadomości Messengera będą niebieskie, a wiadomości SMS fioletowe.

Na pewno ułatwia to sprawę i do obsługi SMS nie potrzebujemy oddzielnej aplikacji, jeśli komunikator Messenger jest naszym głównym narzędziem rozmów ze znajomymi. W aplikacji wspierane są – tekst, wideo, obrazy, pliki audio, jak i również emotikony, naklejek oraz udostępnianie lokalizacji. Twoje rozmowy SMS nie będą przesyłane do serwerów Facebooka, a wszystkie wiadomości są (oczywiście) wysyłane za pośrednictwem tradycyjnych kanałów SMS / MMS od operatora.messenger_sms_1

Aby włączyć należy przejść do Ustawień i tam wybrać aplikację Messenger jako domyślną dla wiadomości SMS. Dotarcie funkcji do wszystkich użytkowników może trochę potrwać, więc jeśli nie masz jej jeszcze u siebie należy trochę poczekać. Na tym etapie nie jest jasne, czy wymaga jest konkretna wersja aplikacji, ale wydaje się, że zostaje ona włączona „po stronie serwerów”.

Wpis został zobaczony od 30.11.2023 już 638 razy.