Rozmowy mogą powrócić do głównej aplikacji Facebooka

Facebook odszedł od tego już połowę dekady temu

Najnowsze doniesienia mówią, że czaty umieszczone obecnie jedynie w aplikacji Messenger, mogą ponownie trafić do głównej aplikacji Facebook. Opcja jest obecnie testowana i zauważyła ją Jane Manchun Wong. Jak wiemy już od dobrych kilku lat nie ma możliwości prowadzenia rozmów z innymi użytkownikami poza Messengerem i dotyczy to mobilnej strony Facebooka jak i aplikacji na Androida oraz iOS. Jak możemy zobaczyć na zrzutach ekranu, pojawia się ikona Messengera, która przenosi do listy czatów, a nie przenosi do oddzielnej aplikacji.

Wong dodaje w oddzielnym tweecie zauważa, że opcja ma posłużyć jedynie do odbierania i wysyłania wiadomości tekstowych. Wykonywanie połączeń, czy wysyłanie mediów jak chociażby zdjęcia, nadal będzie odbywać się w Messengerze. Widzimy również, że interfejs aplikacji zostanie zmieniony.

Rozmowy z aplikacji Facebooka zniknęły w 2014 roku, czyli trzy lata po pojawieniu się Messengera na na urządzenia mobilne" style="text-decoration: underline">urządzenia mobilne. Powrót do korzeni brzmi dość zaskakująco, ponieważ od kilku miesięcy mówi się o integracji platform należących do Facebooka – Messenger, Instagram i WhatsApp.

News został wyświetlony od 12.04.2019 już 911 razy.