Instagram, Messenger i WhatsApp mogą zostać połączone w jedną platformę

Zmiany mają nadejść pod koniec tego roku lub na początku 2020 roku

Messenger, WhatsApp i Instagram to bardzo popularne aplikacje, które mają miliardy użytkowników na całym świecie. Wszystkie należą do Facebooka. Często zdarza się, że jedna osoba korzysta z nich wszystkich na raz. Zgodnie z nowym raportem The New York Times, Mark Zuckerberg planuje połączyć je w jedną.

Będą miały jedną wspólną infrastrukturę podstawową, ale będą też działać jako niezależne aplikacje. Obecnie pracuje nad tym tysiące pracowników, a wszystko jest na razie na wczesnym etapie. Połączenie ma na celu umożliwić wysłanie wiadomości z WhatsAppa do osoby, która tej aplikacji nie posiada, ale ma za to Messengera lub Instagrama. Podobnie będzie to oczywiście działać w drugą stronę.

Cała infrastruktura ma również zostać zabezpieczona dzięki szyfrowaniu end-to-end. Oznacza to, że tylko osoby uczestniczące w konwersacji będą miały dostęp do wiadomości. Facebook nie będzie mógł ich podejrzeć. Należy się też spodziewać, że będą tam reklamy.

Ciekawie może to wyglądać, ponieważ WhatsApp wymaga jedynie numeru telefonu, a Instagram i Messenger nie mają takiego wymogu. Tam potrzebny jest adres e-mail i profil. Podobno wywołało to też wewnętrzny konflikt na jednym ze spotkań pracowniczych.

Integracja trzech platform ma zostać wdrożona pod koniec tego roku lub na początku 2020 roku.

Artykuł został zobaczony od 28.01.2019 już 797 razy.