Facebook wdraża funkcję „Znajdź Wi-Fi” na całym świecie

W zeszłym roku Facebook uruchomił nową usługę o nazwie „Find Wi-Fi”, która była dostępna na platformy iOS oraz Android. Została ona jednak wdrożona tylko w kilku krajach, aż do tej pory. Umożliwi ona znalezienie, użytkownikom Facebooka, najbliższych hotspotów, co jest bardzo przydatną opcją w podróży.

Teraz jednak, od kilku dni, funkcja jest dostępna na całym świecie i dotyczy to zarówno Androida jak i iOS’a. Oczywiście nie znajdą się tam wszystkie punkty dostępowe Wi-Fi jakie są w pobliżu, a jedynie te, które zostały opublikowane przez firmy posiadające swoje firmowe strony na Facebooku.

Aby skorzystać z funkcji należy kliknąć w pozycję „Więcej”, a następnie przejść do „Znajdź Wi-Fi”. Do poprawnego działania niezbędne będzie oczywiście włączenie połączenia Wi-Fi. Jeśli jakiekolwiek hotspoty będą dostępne w najbliższej okolicy, to zostaną wyświetlone na mapie. Nie jest wymagana aktualizacja samej aplikacji w w telefonie, ponieważ znajduje się ona po stronie serwera. Może też się zdarzyć, że niektórzy otrzymają ją nieco później, więc warto co jakiś czas sprawdzać jej dostępność.

Źródło: Facebook, PA

News został wyświetlony od 23.08.2023 już 824 razy.