Niemcy: Darmowe bilety na transport publiczny za oglądanie reklam w aplikacji

Gdybyś mógł wybrać, co byś wybrał – zapłacić za bilet autobusowy lub obejrzeć cztery reklamy wideo i jeździć za darmo? Według start-upu, który stworzył aplikację WelectGo, wiele osób wybierze to drugie.

Aplikacja jest niezwykle prosta i to jest jej największą zaletą. Należy wybrać bilet, a następnie obejrzeć cztery reklamy wideo, każda o długości około 20 sekund. Za to przyznawane są darmowe bilety w systemie tranzytowym miasta Dusseldorf. Zwykły bilet kosztuje € 2,60, ale wiele osób woli obejrzeć reklamy zamiast za niego zapłacić.

Po wydaniu aplikacji, twórcy liczyli na około 1000 użytkowników do końca roku, ale projekt przerósł ich najśmielsze oczekiwania i aplikacja ma już 20 tysięcy użytkowników. Ponieważ twórcy nie spodziewali się takiego sukcesu nie mają oni wystarczającej liczby reklamodawców i ilość biletów w tym momencie jest ograniczona.

Reklamodawcy mogą wybrać, ile razy reklamy mają być wyświetlane przez tę samą osobą, więc jeśli ktoś korzysta z transportu publicznego często, może zabrakło filmów do obejrzenia.

Źródło: AndroidAuthority, PhoneArena

Wpis został zobaczony od 14.09.2023 już 739 razy.