Microsoft wprowadza na rynek pierwszy na świecie translator w czasie rzeczywistym

Ostatnio Microsoft wprowadził Skype Translator dla połączeń z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi, który działa w przypadku kilku języków. Teraz ogłosił również pierwszy na świecie uniwersalny osobisty translator. Microsoft Translator działa w czasie rzeczywistym przy użyciu własnego smartfona, tabletu lub komputera i ma działać w przypadku rozmów nawet do 100 osób.

Zasadniczo, użytkownicy będą w stanie komunikować się w różnych językach twarzą w twarz za pomocą własnego języka przy użyciu własnych urządzeń. Nowy uniwersalny tłumacz osobisty wyposażony jest w kilka ciekawych funkcji, która starają się objąć wszystkie możliwe scenariusze konwersacji. Pozwala to na przyłączenie się do rozmowy bez względu na to w jakim języku mówisz. Jeśli narzędzie będzie działało zgodnie z zapowiedziami i jego rozwój będzie pozwalał na ulepszenie komunikacji w różnych językach, to będzie przydatne w podróżach i rozmowach z miejscowymi.

Microsoft informuje, że funkcja tłumacza na żywo jest dostępna od tego tygodnia w aplikacjach na platformy iOS oraz Android. Ponadto istnieje dedykowana strona internetowa – translate.it.

https://www.youtube.com/watch?v=dv39UZSfsKw

Wpis został zobaczony od 20.08.2023 już 796 razy.