„Big screen that fits”: prezentacja LG G6 na MWC 2017

LG oficjalnie potwierdziło, że ogłosi swój flagowy smartfon G6 na targach MWC 2017 w Barcelonie, które odbędą się pod koniec lutego. Zostanie on oficjalnie zaprezentowany 26 lutego na konferencji koreańskiej firmy.

Nowy zwiastun, a raczej zaproszenie zawiera slogan „big screen that fits”, co oznacza „duży ekran, który pasuje”. Nic dziwnego, ponieważ będzie to 5,7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1440 x 2880 pikseli i proporcjach 9:18. Oznacza to, że będzie on dłuższy niż standardowe ekrany, które mają proporcję boków 9:16. W związku z jego wyjątkowością, LG postanowiło nazwać go „Full Vision”.

Według wszystkich wycieków wiemy, że ramki wokół wyświetlacza LG G6 będą minimalne, co wpłynie na wyjątkowy wygląd. Jego bezpośrednim konkurentem będzie Galaxy S8, który również będzie miał wysoki stosunek ekranu do całego „ciała”, ale będzie miał obustronnie zakrzywiony ekran. Dziś również dowiedzieliśmy się, że do sprzedaży może on trafić 10 marca w Korei Południowej, a dopiero miesiąc później pojawi się w innych regionach.

Inne ważne cechy LG G6 to chipset Snapdragon 821, wodoodporność, port USB typu C, podwójny aparat, czy oczywiście Android Nougat na pokładzie.