Schematy porównujące wymiary Galaxy S8 vs Note 7 vs Galaxy S7

Po raz kolejny dostarcza dziś na informacje na temat Galaxy S8. Wcześniej mogliśmy zobaczyć rendery utworzone na podstawie fabrycznych obrazów CAD, a teraz możemy zobaczyć schematy, które ujawniają kolejne cechy. Możemy zobaczyć porównanie obiektywu tylnego aparatu Galaxy S8 z innymi modelami – Galaxy Note 7 oraz Galaxy S7.

Już jakiś czas temu pojawiły się informacje, że w nowym flagowcu nie będzie wystawał ponad całą konstrukcję jak miało to miejsce w przypadku poprzedników, czyli SGS7 i SGS6. Schematy idealnie pokazują te różnice wraz z liczbami.

„Garb” w przypadku Galaxy S6 ma wysokość 1.7 mm, a więc bardzo dużo. Prawie połowę mniej, bo 1 mm obiektyw wystaje w ubiegłorocznym Galaxy S7. Jeszcze mniej aparat wystaje w Galaxy Note 7, bo jest to już poniżej milimetra, a dokładniej 0.8 mm. W przypadku Galaxy S8 ma to być tylko 0.2 mm i w zasadzie wystawać poza ogólną budowę smartfonu wystawać będzie cienka ramka wokół obiektywu. Oznacza to pomniejszenie o 0.8 mm w stosunku do poprzednika.

Oprócz tego widzimy schematy, które pokazują grubości dwóch ostatnich flagowców oraz nadchodzącego Galaxy S8. Widzimy również zestaw czujników z przodu w tych trzech modelach i możemy przypuszczać, że Galaxy S8 będzie wyposażony w skaner tęczówki jak Galaxy Note 7.