Podwójny aparat oraz skaner tęczówki w Samsungu Galaxy S8 pozwolą odkuć się dostawcom

galaxy_s8_trollMimo sprzątaniu bałaganu, który zostawił za sobą Galaxy Note 7, Samsung musi skoncentrować się na swoim następnym flagowym produkcie jakim będzie Galaxy S8. Jego prezentacja odbędzie się pod koniec lutego, tuż przed targami MWC 2017. Wczoraj widzieliśmy fragment wiadomości e-mail, którą Samsung wysłał do swoich pracowników oraz dostawców, w której prosi ich o zachowanie tajemnicy i nie dopuszczenie do przecieków na temat Galaxy S8. Jednak i to wydaje się bezskuteczne.

Jeden z pracowników dostawcy Samsunga zasugerował, że wprowadzenie podwójnego aparatu z pewnością pomoże dostawcom odrobić straty spowodowane przez fiasko związane z Galaxy Note 7. Oznacza to, że dostawcy części dla aparatów będą mogli podwoić swoje zyski ze względu na wykorzystanie dwóch obiektywów. Mówi się również o skanerze tęczówki w Galaxy S8, co również pozwoli zarobić dostawcom tych podzespołów.

Samsung nigdy nie korzysta z tego samego aparatu do swoich flagowych modeli, modernizacja aparatu odbywa się każdego roku, więc napewno nastąpi to w 2017 roku dla Galaxy S8.

Samsung Electro-Mechanics może być jednym z beneficjentów tej umowy, ponieważ to właśnie t firma jest dostawcą modułów aparatu dla producenta smartfonów. Za dostarczenie skanerów tęczówki dla Galaxy Note 7 były odpowiedzialne dwie firmy – Partron i MCNEX – wydaje się, że one również mogą odpowiadać za ten element w Galaxy S8.

Źródło: The Korea Herald, PhoneArena

Wpis został zobaczony od 18.12.2023 już 337 razy.