in

LG G6 ma być tańszy w produkcji od LG G5

Mobilny oddział nie zaliczy 2016 roku do najbardziej udanych w swoich dziejach, a świadczyć o tym mogą chociażby wyniki za ostatni rok, który przyniósł straty dla spółki. Jest to zapewne spowodowane bardzo silnym marketingiem w przypadku flagowego G5, który jednak nie okazał się hitem. Głównie za sprawą pary Galaxy S7 i Galaxy S7 edge, która pojawiła się na rynku miesiąc wcześniej i brylowała na salonach wśród smartfonów z Androidem. Podobno 2017 rok ma być znacznie lepszy dla LG, przynajmniej jeśli chodzi o rynek mobilny.

Według analityka Kim Dong-won z KB Securites, w 2017 roku dla LG Mobile Communications nastąpi znaczący zwrot w kwestii sprzedaży smartfonów. Przyczyną tego będzie to, że produkcja LG G6 będzie tańsza o 20 % niż w przypadku G5. Zapewne będzie to spowodowane porzuceniem modułowej konstrukcji telefonu.

W ostatnim czasie pojawiały się spekulacje oraz rendery, które przedstawiały LG G6, potwierdzające to, że nie będzie to modułowe urządzenie. Plotki mówią, że G6 będzie miał 5.3-calowy wyświetlacz Quad HD (1440 x 2560 pikseli), chipset Snapdragon 835, podwójny aparat, czy port USB typu C. Nowy flagowiec od LG zostanie prawdopodobnie ogłoszony na MWC 2017, które rozpoczynają się pod koniec lutego. Ty razem LG może wyprzedzić Samsunga, ponieważ Galaxy S8 ma zostać zaprezentowany dopiero w kwietniu.

Źródło: The Investor, PhoneArena

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments