in

Galaxy S8 może przyjść z zakrzywionymi ekranami w dwóch rozmiarach – 5.1 i 5.5 cala

Galaxy Note 7 został już zaprezentowany i wprowadzony na rynek (z marnym skutkiem), a więc kolejnym flagowym smartfonem, którym będziemy się zajmować jest Galaxy S8. Najświeższe plotki mówią, że Samsung planuje zastosowanie zakrzywionego ekranu w S8 oraz S8 edge.

Firma podobno już zleciła swojemu działowi zajmującemu się wyświetlaczami przygotowanie podwójnie zakrzywionego 5.1-calowego ekranu dla S8 oraz 5.5-calowego ekranu dla Galaxy S8 edge. Może to jedynie oznaczać, że w 2017 roku nie zobaczymy Galaxy S8 z płaskim wyświetlaczem. Podobnie było z Note 7, kiedy to spekulowano czy Samsung zdecyduje się na dwa rodzaje ekranu. Zgodnie z doniesieniami Koreańczycy chcą, aby podwójnie zakrzywiony wyświetlacz był główną cechą flagowych linii.

Spekuluje się również o rozdzielczości 4K w przyszłorocznym S8, który miałby idealnie nadawać się do rozwoju technologii wirtualnej rzeczywistości. Jednak produkcja tak ogromnej ilości ekranów w dwóch rozmiarach mogłaby być ogromnym wyzwaniem dla Samsung Display. Być może zobaczymy wyświetlacz o takiej rozdzielczości tylko w wersji 5.5-calowej.

Dużo mówiło się o tym, że dwaj najwięksi konkurenci – Apple i Samsung pracują nad rozwoje podwójnych konfiguracji aparatu. Jak wiemy Apple już zaprezentowało swój produkt z takim rozwiązaniem i dwa tylne aparaty zobaczymy w iPhone 7 Plus. O aparacie w S8 edge i ewentualnie w S8 mówi się, że będzie on składał się dwóch jednostek – pierwszą będzie dotychczasowo stosowany w 12-megapikselowy sensor oraz nieznany wytwór firmy Sony o rozdzielczości 13 MP.

Źródło: Korea Herald

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments