LG zdradza szczegóły interfejsu UX 6.0

LG ujawniło, że najnowszy flagowy smartfon G6 zostanie wyposażony w nowy interfejs użytkownika o nazwie UX 6.0. Według zapewnień jest on specjalnie dostosowany do unikalnego 5.7-calowego wyświetlacza FullVision QHD+. Ekran ma też wyjątkowe proporcje, które wynoszą 18:9 i powinno to zapewnić wyjątkowe doświadczenie.

Wiele okien aplikacji może być otwartych obok siebie jak okno połączeń, kalendarza, galerii czy wiadomości. Z kwadratowych zdjęć możemy stworzyć kojarz, który będzie prezentowany na ekranie blokady.

„Pisz notatkę z jednej strony podczas surfowania w internecie na drugiej stronie. Wewnątrz aplikacji kalendarza, obracając G6 poziomo wyświetli się kalendarz w lewym oknie, gdy szczegółowy harmonogram pojawi się po prawej stronie. Kombinacje są nieograniczone.”

Najlepsze jest jednak to, że LG G6 umożliwi jednoczesne robienie zdjęć oraz przeglądane tych zrobionych wcześniej. Funkcja została nazwana Square Camera i dzieli ekran na dwa identyczne kwadraty. Pozwala na robienie kwadratowych zdjęć, idealnych do wrzucenia na Instagram. LG ujawnia również funkcję aparatu o nazwie Food Mode, która pozwala na wykonanie lepszych zdjęć posiłków, wydobywając z fotografii najlepsze kolory.

LG G6 zostanie zaprezentowany 26 lutego podczas targów MWC 2017 w Barcelonie.

Źródło: LG, GSMArena