Według portalu SamMobile, firma Samsung rozpoczęła pracę na aktualizacją Android 7.0 Nougat dla Galaxy Note 5 i Galaxy Tab S2. Wiemy też, że Samsung nie najlepiej wypada pod względem terminowego dostarczania iteracji nowych systemów Google dla swoich urządzeń.
Wszystko jednak wskazuje, że największy producent smartfonów na świecie chce poprawić swoje statystyki i w miarę szybko uwinąć się z aktualizacjami Android 7.0 Nougat dla flagowych urządzeń. Odrębną kwestią są smartfony i tablety średniej klasy, które będą musiały poczekać znacząco dłużej lub nawet wcale jej nie otrzymają.
Kilka dni temu Samsung rozpoczął program beta testów Androida Nougat dla posiadaczy Galaxy S7 oraz Galaxy S7 edge. Plotki mówią również o tym, że już trwają prace nad aktualizacją dla Galaxy S6 i Galaxy S6 edge. Łączące te dwie plotki, wydaje się być sensowne, że Koreańczycy chcą również dostarczyć Androida 7.0 Nougat posiadaczom Galaxy Note 5 i Galaxy Tab S2.
Warto wspomnieć, że najnowszy Android jest już na rynku od sierpnia, a mówi się, że tylko Galaxy S7 i S7 edge dostaną oficjalną wersję Nougata przed końcem tego roku.
Źródło: SamMobile