Błąd w Centrum sterowania iOS 10 może zawiesić urządzenie

Urządzenia firmy Apple jak iPhone oraz ich system iOS sa uważane za bardzo bezpieczne i dość niezawodne, ale czasem zdarzają się im dziwne błędy. Szczególnie pojawiają się one po większych aktualizacja i ich poprawki zostają wydane po kilku dniach. Niektóre z nich zostają także odkryte po pewnym czasie, w trakcie codziennego użytkowania.

Najnowszy z nich nie wpłynie na wiele urządzeń, a nie ma on też zbyt wielkiego znaczenia. Udowadnia to jednak, że system nadal wymaga pracy i kolejne wydanie, jakim będzie iOS 11 musi przynieść poprawę błędów, które występują obecnie. Został on zauważony przez portal AmiciApple i dotyczy chyba iOS 10.3.2 beta. Spowodowany jest luką w Centrum sterowania, , co spowoduje zawieszenie się urządzenia, a następnie pojawi się nasz SpringBoard, a więc ekran główny.

Wymaga to jednak sekwencji działań, których prawdopodobnie nie podejmie się większość użytkowników. Wystarczy wysunąć do góry Centrum sterowania, a jednocześnie wybrać jedną z dolnych pozycji, czyli budzik, kalkulator, aparat, z wyłączeniem latarki oraz wciśnięcie NightShift lub AirDrop. Wymaga to więc co najmniej trzech wolnych palców. Nawet w przypadku, gdy uda Ci się dokonać tej sztuk, nie ma gwarancji, że błąd „zamrozi” Twojego iPhone’a. Po wszystkim powinien pojawić się ekran główny i wszystkie funkcje powinny działać bez problemu.

Jak widać do wywołania tego błędu niezbędne jest działanie, którego raczej nie podejmujemy się codziennie. Można też przypuszczać, że rozwiązanie problemu przez Apple nie będzie priorytetową sprawą.

https://www.youtube.com/watch?v=pQqyX4h8I1I

Źródło: RedmondPie

Wpis został wyświetlony od 15.12.2023 już 332 razy.