Apple porzuci metalową konstrukcję na rzecz szkła w iPhone. Ekrany AMOLED od 2017 roku

iphone_logoPo niedawnej premierze iPhone SE i 9.7-calowego iPad’a Pro będziemy musieli poczekać do jesieni, aż Apple zaprezentuje coś nowego, kiedy to zostanie zaprezentowany iPhone 7 lub coś więcej. Oczywiście pojawia się wiele spekulacji i plotek odnośnie nowej generacji oraz planów spółki z Cupertino na kolejne lata. Analityk Ming-Chi Kuo z KGI Securities, że przyszłoroczna seria iPhone’ów może zostać całkowicie zrewolucjonizowana. W 2017 roku Apple chce ograniczyć użycie metali do budowy urządzeń na rzecz szkła oraz przejść na technologię AMOLED w wyświetlaczach.

Szklaną konstrukcję znamy już z modeli iPhone 4 i 4s, gdzie tylko rama urządzenia jest wykonana z metalu. Zmieniło się to od iPhone 5, gdzie zastosowano aluminium. Według Kuo, Apple eksperymentuje również z wykorzystaniem plastiku oraz ceramiki, ale przewiduje, że firma ostatecznie zdecyduje się na szkło.

Nowe smartfony mają posiadać wyłącznie metalową ramę jak w 4/4s, ale ich kształt będzie zupełnie nowy. Kuo twierdzi również, że Apple zastosuje wyświetlacz AMOLED przynajmniej w jednym z przyszłorocznych modeli. Jego wcześniejsze przypuszczenia mówiły o tym, że firma planuje wprowadzenie tej technologii ekranów dopiero w 2019 roku.

Teraz jedna analityk KGI twierdzi, że Apple mogło by zastosować AMOLED w iPhone z 5.8-calowym wyświetlaczu, który miałby zastąpić obecny 5.5-calowy model.

Wspomina również o bezprzewodowym ładowaniu, rozpoznawaniu twarzy oraz skanerze IRIS.

Źródło: 9to5mac

Wpis został zobaczony od 23.11.2023 już 756 razy.