Apple Watch może zidentyfikować użytkownika po jego tętnie

Przyszłe wersje Apple Watch mogą być w stanie zidentyfikować ich właścicieli jedynie po pulsie. Apple otrzymało w tym tygodniu patent, który podaje szczegóły wykorzystania danych biometrycznych w zegarku, który może zidentyfikować użytkownika na podstawie ich rytmu serca i innych zmiennych.

Wniosek nosi nazwę “User Identification System Based On Plethysmography” i został złożony już w 2013 roku. Wspomniany jest w nim także pomiar tlenu (02) w krwi oraz innych „biomarkerów”. Patent mówi również o wykorzystaniu akcelerometrów oraz żyroskopów do określania ruchów użytkownika.

„Lekkie emitery i czujniki światła mogą być używane do wykonywania biometrycznej identyfikacji użytkownika opartego na cechach unaczynienia użytkownika”

Apple Watch posiada już pulsoksymetr (urządzenie elektroniczne służące do nieinwazyjnego pomiaru saturacji krwi), ale nie został on włączony. Być może ze względu na trudności związane z otrzymaniem aprobaty FDA (Agencja Żywności i Leków), która ma bardzo rygorystyczne wymagania.

Źródło: CultOfMac