Apple wprowadza program wymiany wtyczek ładowarek

wtyczka_appleOficjalny komunika prasowy Apple donosi, że firma wdraża program wymiany wtyczek ładowarek, które mogą być wadliwe. Obejmuje to 'wtyczki’ wyprodukowane między 2003, a 2015 rokiem. Wymianie mogą podlegać te z zestawu Apple World Travel Adapter Kit. Kraje w jakich zostanie podjęty program wymiany to Australia, Brazylia, Korea Południowa, Nowa Zelandia oraz wszystkie państwa kontynentalnej Europy z dwubolcową wtyczką.

Od czasu do czasu Apple ma problem z niektórymi komponentami oferowanych urządzeń jak było w przypadku baterii i przycisku usypiania w iPhone 5 czy obudową w iPhone 4, która rzekomo zakłócała sygnał. Teraz przyszedł czas na główny temat artykuły, czyli wtyczki. Jak twierdzi Apple w niektórych przypadkach mogą pęknąć i doprowadzić do porażenia prądem użytkownika. Wspomina również o 12 takich incydentach na całym świecie.

Program wymiany rusza w najbliższy poniedziałek. Apple zamiesiło w komunikacie również mały poradnik odnośnie wymiany. Wystarczy, że zaniesiesz swoją 'wadliwą’ wtyczkę do autoryzowanego serwisu Apple. Należy przygotować też numer seryjny swojego urządzenia.

Źródło: Apple

Wpis został wyświetlony od 25.02.2023 już 601 razy.