Apple wydaje iOS 10.3 oraz watchOS 3.2

Apple właśnie wydało aktualizację iOS 10.3, która jest chyba ostatnią z głównych przed nadejściem iOS 11. Wraz z nowym iOS’em pojawia się również watchOS 3.2. Ogólnie to wydanie było już w fazie testów od stycznia tego roku i zawiera istotne funkcje oraz zmiany w systemie operacyjnym. Wprowadzono nowy system plików Apple (APFS), który jest zoptymalizowany pod kątem pamięci flash, zapewnia lepsze szyfrowanie, lepsze tworzenie kopii zapasowych oraz większą wydajność. Użytkownicy słuchawek AirPods moga od teraz korzystać z opcji „Find My AirPods”, która pozwala na zlokalizowanie zgubionych słuchawek.

Po raz kolejny ulepszona zostaje także Siri, jedynie szkoda, że wciąż nie ma wsparcia dla języka polskiego. SiriKit umożliwia twórcom aplikacji integrację płatności, planowanie jazdy, sprawdzanie parametrów samochód dzięki zintegrowanym aplikacjom od producentów aut.

Aktualizacja iOS 10.3 dostępna jest do pobrania w wersji OTA dla wszystkich kompatybilnych urządzeń lub za pomocą programu iTunes.

https://www.youtube.com/watch?v=SqcUuFKVidc

Oficjalna lista zmian:

Znajdź mój iPhone Pokazywanie aktualnej lub ostatniej znanej lokalizacji słuchawek AirPods Odtwarzanie w jednej lub obu słuchawkach AirPods dźwięku pozwalającego łatwiej je znaleźć Siri Obsługa płacenia i sprawdzania rachunków w programach do płatności Obsługa planowania w programach do rezerwacji przejazdów Obsługa sprawdzania poziomu paliwa, statusu blokady, włączania świateł i aktywowania klaksonu w programach producentów samochodów Wyniki i statystyki krykieta w lidze Indian Premier League i International Cricket Council CarPlay Skróty na pasku statusu, ułatwiające dostęp do ostatnio używanych programów Ekran Odtwarzane w Apple Music pozwala na dostęp do następnego utworu oraz do albumu, z którego pochodzi utwór aktualnie odtwarzany Codziennie uaktualniane, personalizowane listy utworów i nowe kategorie muzyczne w Apple Music Inne udoskonalenia i poprawki Możliwość oglądania filmów raz wypożyczonych w iTunes na wszystkich Twoich urządzeniach Nowy, scalony widok Ustawień, zawierający informacje o koncie, ustawieniach i urządzeniach powiązanych z Apple ID Godzinowe raporty pogodowe w programie Mapy, pokazywane po użyciu 3D Touch na wyświetlanej aktualnej temperaturze Obsługa wyszukiwania „zaparkowanego samochodu” w programie Mapy Możliwość usuwania zaproszeń w Kalendarzu i oznaczania ich jako niechciane Obsługa scen przy użyciu akcesoriów z przełącznikami i przyciskami w programie Dom Obsługa statusu poziomu naładowania baterii akcesoriów w programie Dom Obsługa dostępu do ostatnio uaktualnionych programów przy użyciu 3D Touch i widżetu Dziś w programie Podcasty Możliwość udostępniania programów i odcinków podcastów w programie Wiadomości z pełną obsługą odtwarzania Usunięto problem, który mógł uniemożliwiać wyświetlanie bieżącego położenia w programie Mapy po wyzerowaniu danych lokalizacji/prywatności Udoskonalenia stabilności funkcji VoiceOver w programach Telefon, Safari i Mail.

Wpis został zobaczony od 29.07.2023 już 784 razy.