Apple zrezygnowało ze skanera linii papilarnych w ekranie dla iPhone 8

Analityk Ming-Chi Kuo z KGI Securities twierdzi, że Apple zrezygnowało z planu osadzenia skanera linii papilarnych papilarnych na wyświetlaczu" style="text-decoration: underline">na wyświetlaczu iPhone 8. Do tej pory była to najbardziej realna opcje, ale jak zawsze to bywa niczego nie możemy być pewni. Mówiło się również o umieszczeniu czytnika z tyłu urządzenia lub w bocznym przycisku zasilania.

Według najnowszych doniesień, Apple starało się dostarczyć nową technologię, ale czas był tu kluczowym czynnikiem i problemy z niezawodnością oraz dostawami były przeszkodą nie do pokonania.

Kolejną opcją jest całkowity brak skaner linii papilarnych TouchID. Wiele mówiło się również o zastosowaniu technologii rozpoznawania twarzy, która miałaby go zastąpić. Bardziej jednak prawdopodobne wydaje się zastosowanie obydwu tych metod biometrycznych.

Samsung również nie dał rady wdrożyć skanera linii papilarnych do dwóch swoich flagowców z tego roku – Galaxy S8 i Galaxy Note 8. Kuo dodaje, że pierwszym urządzeniem z tą technologią będzie Galaxy Note 9. Twierdzi również, że nie ma pośpiechu i dla przyszłorocznego modelu dużym postępem będzie podwójny aparat oraz ulepszony skaner tęczówki.

Źródło: AppleInsider

Artykuł został zobaczony od 15.11.2023 już 395 razy.