Asus ZenFone Max przeciwko iPhone 6s Plus – pojedynek baterii

zenfonemax_iphone6splusAsus ZenFone Max został zaprezentowany w sierpniu 2015 roku, a do sprzedaży trafił w styczniu tego roku. Zapowiadany jest jako niedrogi smartfon (999 zł) z wytrzymałą baterią. Telefon jest dostępny na polskim rynku. Aby pokazać możliwości jego baterii, Asus wypuszcza filmik, w którym ZenFone zostaje porównany z iPhone 6s Plus pod tym względem.

Film przedstawia ZenFone Max oraz iPhone 6s Plus, na których odtwarzane są filmy i programy telewizyjne aż do całkowitego wyczerpania baterii. Smarfon Apple wytrzymuje 5 godzin i 31 minut, podczas gdy Asus ZenFone Max 12 godzin i 45 minut. Nic dziwnego, ponieważ Asus ma prawie dwukrotnie bardziej pojemną baterię – 5000 mAh przy 2750 mAh, które ma iPhone.

Asus nie wspomniał, że smartfony różnią się wydajnością, co jest również głównym czynnikiem zużywania baterii. ZenFone Max wyposażony jest w 5.5-calowy ekran o rozdzielczości 720p oraz Snapdragon 410. Natomiast 6s Plus posiada 5.5-calowy ekran 1080p oraz wysokiej klasy układ A9 od Apple.

Jednak mimo tych różnic ZenFone Max to odpowiednie urządzenie dla osób, które potrzebują smarfonu z wytrzymałą baterią. Aktualnie pracuje on na Androidzie Lollipop, ale wkrótce ma otrzymać aktualizację do Marshmallow.

Artykuł został zobaczony od 08.12.2023 już 594 razy.