BlackBerry Mercury na Geekbench, Android 7.0 Nougat oraz fizyczna klawiatura

bb_logoNa dobrą sprawę to BlackBerry jeszcze nie zaprezentowało swojego smartfonu DTEK60, a już w sieci pojawił się kolejny model. Został on zauważony na Geekbench, gdzie przeprowadzono na nim test porównawczy. Najnowszy smartfon BB posiada numer modelu BBB100-1 i po specyfikacji możemy wywnioskować, że jest to urządzenie klasy średniej. Jego komercyjna nazwa może brzmieć Mercury.

Najciekawsze jest jednak to, że może on zostać uruchomiony na systemie Android 7.0 Nougat jako pierwszy produkt BlackBerry. Jeśli trafi on przypuszczalnie szybko na sklepowe półki i będzie prezentował się zgodnie z oczekiwaniami smartfonu klasy mid-range, to może okazać się ciekawą alternatywą dla bardziej popularnych marek oferujących sprzęt z systemem Google.

BlackBerry „Mercury” ma oferować chipset Snapdragon 625, w połączeniu z 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Istnieje również szansa, że będzie on wyposażony w fizyczną klawiaturę QWERTY, ponieważ jego proporcje ekranu to 3:2 o wymiarach 4.5-cala i rozdzielczości HD (720p). Ciekawe także prezentuje się konfiguracja aparatów – 18 MP tylny i 8 MP przedni. Za zasilanie odpowiedzialna ma być bateria o pojemności 3400 mAh.

blackberry_mercury_geekbench

Źródło: Geekbench, AndroidPure

News został wyświetlony od 20.12.2023 już 250 razy.