Castro – sprawdź co kryje smartfon z Androidem

castro_logoNiezastąpioną cechą urządzeń z Androidem jest to, że uzyskamy wszelakie informacje na temat podzespołów i ich wydajności. Dane te jednak są przedstawiane w niezbyt ciekawy sposób, często niejasny i niezrozumiały. Z pomocą przychodzi jednak aplikacja Castro, która pozwoli na przedstawienie wszystkiego w ładny sposób z ciekawymi infografikami. Wszystko w stylu Material Design. Dostępna jest oczywiście wyłącznie w Google Play, przy czym jest całkowicie bezpłatna.

Castro wygląda na tyle rewelacyjnie, że można by pomyśleć, że stworzyli ją projektanci Google, jednak jej wydawcą jest Item Tools. Jest również bardzo prosta w obsłudze. Wszystko jest podzielone na kategorie:

Main(główne), CPU(procesor), Kernel(jądro systemu operacyjnego), Device(urządzenie), Battery(bateria), Memory(pamięć), Network(sieci)

W poszczególnych zakładach otrzymamy szczegółowe informacje odnoszące się do danej kategorii. Uzyskamy informacje o procesorze, jego typie, liczbie rdzeni, producencie czy aktualnym obciążeniu. Otrzymamy także dane nt. baterii i jej temperaturze lub aktualnie dostępnych sieciach.

googleplay

Wpis został zobaczony od 26.01.2023 już 836 razy.