Chiński producent oskarża Apple o kopiowanie projektu iPhone 6

iphone6_logoPekińska organ własności intelektualnej orzekł, że Apple naruszył patenty konstrukcyjne chińskiego producenta smartfonów. Firmą tą jest Shenzhen Baili, a chodzi o projekt iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus. Według tego urządzenia Apple są podobne do modelu 100C – smartfonu z Androidem.

Dla porównania, oto zdjęcia 100c pochodzące z chińskiej agencji regulacyjnej TENAA:

100c-2100c

Ale co w tym najśmieszniejszego? Pekińska Urząd Własności Intelektualnej nakazał zaprzestać sprzedaży Apple iPhone 6 i iPhone 6 Plus w Pekinie! Na serio.

To nie jest pierwszy dziwne orzeczenie o własności intelektualnej przeciwko Apple w Chinach w ostatnich tygodniach. Niedawno firma straciła wyłączne prawa do znaku towarowego „iPhone” w tym kraju, co pozwala firmom na tworzenie produktów (nie smartfonów) używając nazwy „iPhone”.

Oto oficjalne oświadczenie Apple odnośnie całej sytuacji:

„IPhone 6 oraz iPhone 6 Plus jak i iPhone 6s, iPhone 6s Plus oraz iPhone SE nadaj są dostępne w sprzedaży w Chinach. Odwołaliśmy się od nakazu administracyjnego z regionalnego sądu patentowego w Pekinie w zeszłym miesiącu i w rezultacie wyrok został zawieszony do czasu przeglądu przez sąd własności intelektualnej w Pekinie.”

News został wyświetlony od 02.04.2024 już 742 razy.